Doğum Sağlık Sigortası

Doğum planlanabilir bir eylem olmasından kaynaklı olarak seçimli bir teminat olarak Tamamlayıcı ve Özel sağlık sigortası poliçelerine eklenebilmektedir.

Doğum planlanabilir bir eylem olmasından kaynaklı olarak seçimli bir teminat olarak Tamamlayıcı ve Özel sağlık sigortası poliçelerine eklenebilmektedir.İsterseniz danışmanınıza ileterek poliçenize doğum seçeneğini eklete bilirsiniz.Tamamlayıcı sağlık Sigortası ve Özel sağlık sigortası paketlerinde doğum için 1 aydan başlayan ve 1,5 yıla varan bekleme süreleri uygulanmaktadır.Bekleme süresi en uzun olan poliçenin fiyatı doğal olarak düşük olmakta iken bekleme süresi kısaldıkça fiyat artmakta,hamilelik gerçekleştiyse de fiyat doğal olarak artmaktadır.

Hamileliğin gerçekleşmiş olmasını dilkkate alarak, Sompo Sigorta garantisiyle hem doğum hem de yatarak tedavi teminatlarını poliçede belirtilen limitler dahilinde ihtiyacınıza yönelik seçeceğiniz plan ile güvence altına almak ister misiniz? Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paket Sigortası sayesinde Sompo Sigorta ve anlaşmalı Medicana kurum ağında ek ücret vermeden, yüksek standartlı doğum sigortasına bekleme süresi uygulanmadan sahip olabilirsiniz. Poliçeye dahil edildiği takdirde hamilelik rutin muayene ve doğum sırasında ihtiyaç duyacağınız maddi destek Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi’nde sizinle!

Doğru yerdesiniz.

Alternatif Teklifler

Kısa sürede hazırlanmış alternatif fiyat teklifleri

En İyi Fiyat

Sağlığın tüm branşlarında sizin için hazırlanan en iyi fiyat teklifleri

Sürekli Takip

Poliçenizi oluşturduktan sonra da her türlü talep ve ihtiyacınız için hep yanınızdayız

Doğru Bilgilendirme

En doğru sigorta kapsamını sizin için düzenleyelim

Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paket Sigortası

Hamile kalmak veya doğum teminatına sahip olmak için bekleme süresi yok.Hamile kalmış olsanız bile bir poliçeye sahip olabilir ve gerek muayene,tetkik,tahliller gerekse de doğumun kendisini poliçenizden karşılayabilirsiniz.Üstelik doğum sonrası ihtiyaç durulması durumunda bebek için kuvöz teminatı da dahil.

Sompo Sigorta farkıyla hem Doğum hem de Yatarak Tedavi teminatlarını ihtiyacınıza yönelik seçeceğiniz plan ile tek bir poliçede güvence altına alabilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paket Sigortası sayesinde Medicana Hastanelerinde doğum hizmetinden faydalanmak isterseniz; size özel hazırlanan bu poliçe ile herhangi bir bekleme süresi uygulanmaksızın sahip olabilirsiniz. Ayrıca diş tedavi teminatını da inceleyebilir, tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alarak satın alabilirsiniz. Doğum sigortası ile doğuma artık hazırsınız!

Avantajları Nelerdir?

          İhtiyaca uygun olarak “TSS Doğum Paketi” ya da “TSS Doğum + Hamilelik Rutin Muayene Paketi” planları seçilebilmektedir. Uygun primlerle, SGK ve Sompo Sigorta ile anlaşması olan Medicana Sağlık Grubu’nda hizmet alma imkânı sunulur.
      
          Doğum ve Hamilelik Rutin Muayene teminatında; bekleme süresi uygulanmamaktadır.

          Sigortalının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, 9 müracaat adedi ile bekleme süresi uygulamaksızın, Hamilelik Rutin Muayene kapsamı sunulmaktadır.

          Sigorta ettiren isterse, anneye sunulan 10.000 TL limitli yatarak tedavi planını, eş ve varsa diğer çocuklar için yaş ve cinsiyet fark etmeksizin 250 TL sabit primle satın alabilmekte ayrıca diş tedavi paketi, ambulans ve danışmanlık hizmetlerinden de faydalanabilmektedir.

          Diş Tedavi Paketi ile anlaşmalı diş hekimleri ağında; diş hekimi muayenesi, diş taşı temizliği, periapikal röntgen işlemleri kapsamındaki giderler yılda 1 kez karşılanır. Ayrıca tüm yıl boyunca; kişinin anlaşmalı diş hekiminde başkaca işleme ihtiyaç duyması durumunda TDB fiyat avantajı sunulur.

          Sompo Sigorta farkıyla; Medicana Sağlık Grubu’nda Gebelik Akademisi, Doğum Sonrası Emzirme eğitiminden ücretsiz faydalanılabilmekte olup, anlaşmalı kurumda ücretsiz otopark ve vale hizmeti sunulmaktadır.

           Sompo Sigorta farkıyla, sigortalıya poliçede sunulan her türlü hizmet ve sağlık sorularında Sağlık Danışma Hattı 0850 2500 757 üzerinden medikal personel ile 7/24 destek sağlanmaktadır. Ayrıca poliçe süresince Ambulans Koordinasyon Hizmeti Sağlık Danışma Hattı kanalıyla verilmektedir.
Kuvöz teminatı, yeni doğan bebeğin poliçeye dâhil edilmesi koşulu aranmaksızın poliçede belirtilen şartlar kapsamında teminat kapsamına alınmıştır.

Yatarak Tedavi Teminatı; poliçe süresince tüm anlaşmalı Medicana Sağlık Grubu hastanelerinde geçerlidir. Doğum, kuvöz ve seçilmesi durumunda hamilelik rutin muayene teminatı sadece poliçede seçilen Medicana Sağlık Grubu şubesinde geçerli olacaktır. 20

Anlaşmalı Sigorta Şirketi

12,575

Tüm Branşlarda Toplam Müşteri

19,861

Poliçe

2859

Sağlık Poliçesi

                                *2020 yılı sonu itibariyle verilerdir