Özel Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası, hastalık ya da kaza durumlarında sağlık ödemelerini karşılayan kişilerin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda kişiye özel olarak düzenlenen poliçedir.

Poliçede belirlenen şartlar ve limitler dahilinde özel hastanelerden,laboratuvar veya özel muayenehanelerden sağlık hizmeti alabilir, bütçenizi zorlamadan sağlık ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası, muayene, tahlil ve tetkikler, ameliyat gibi cerrahi müdahaleler,doğum gibi sağlık hizmeti almanız gereken durumlarda özel hastanelerde tedavi olmanızı sağlar.

Özel Sağlık Sigortası poliçeleri yıllık olarak düzenlenir, sigortalı kişilerin yıl içerisinde yapacağı sağlık giderlerini (doktor muayenesi, ilaç, görüntüleme yöntemleri, tahliller, ameliyat masrafları, yoğun bakım giderleri, fizik tedavi, refakatçi giderleri,doğum vb.) teminat altına alan sigorta ürünüdür.

0-64 arasındaki kişiler özel sağlık sigortasına giriş yapabilirler.

 

deneme açıklama

En İyi Fiyat

Sağlığın tüm branşlarında sizin için hazırlanan en iyi fiyat teklifleri

Sürekli Takip

Poliçenizi oluşturduktan sonra da her türlü talep ve ihtiyacınız için hep yanınızdayız

Doğru Bilgilendirme

En doğru sigorta kapsamını sizin için düzenleyelim

Alternatif Teklifler

Kısa sürede hazırlanmış alternatif fiyat teklifleri

 Özel Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

 Bireysel Sağlık Sigortası prim hesaplamaları yatarak tedavi, yatarak+ ayakta tedavi ve seçimli olmak kaydıyla Doğum teminat gruplarına göre ve kişinin cinsiyeti, yaşı, sağlık geçmişi gibi kriterlere göre yapılmaktadır.

Yatarak Tedavi Teminatı; cerrahi bir uygulama ya da hastane yatışı gerektiğinde sağlık giderlerini karşılayan teminattır. Ameliyat, oda refakatçi, özellikli tedavi, yoğun bakım, suni uzuv giderleri, yardımcı tıbbi malzeme, küçük müdaheleler, evde bakım, acil durumlar gibi masrafları kapsar.

Ayakta Tedavi Teminatında ise; Doktor muayenesi, ilaç, tahlil, röntgen, ileri teşhis yöntemleri (MR – Tomografi – Sintigrafi), fizik tedavi gibi tedavi giderleri ödenmektedir.

Doğum teminatına sahip olabilmek için doğum teminatınızı poliçenize dahil ettirmeniz gerekir.Doğum teminatını hakedebilmek için sigorta şirketlerinin bekleme süreleri vardır.Şirketlere özel bekleme süreleri olduğunu dikkate almalısınız.

Özel Sağlık Sigortası SSS

Sık Sorulan Sorular

yeni SSS

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec dictum molestie enim eget faucibus. Nam tempor vestibulum erat non suscipit. Vivamus id nulla ullamcorper, elementum enim non, volutpat enim. Aenean sit amet dolor nec elit ullamcorper pellentesque. Nam a pharetra ipsum. Vestibulum volutpat, est eu suscipit efficitur, augue massa iaculis nibh, at sodales neque lacus ut leo. Nulla id eros aliquam, eleifend odio vel, ornare orci. Cras eget ipsum ac sem vulputate fringilla eget eu nisl. Curabitur sed 

Hangisini yaptırayım bilemedim Özel sağlık Sigortası mı?Tamamlayıcı sağlık Sigortası mı?

Arayın sizi bilgilendirelim sizin için en uygun olan poliçeyi sizin için oluşturalım.

Özel sağlık ile Tamamlayıcı sağlık sigortası arasındaki temel fark nedir?

Özel sağlık sigortasında istediğiniz sağlık kuruluşundan poliçenizin network’ü doğrultusunda hizmet alabilirken Tamamlayıcı sağlık sigortasında ancak SGK’nın anlaşmalı olduğu özel hastanalerden hizmet alabilirsiniz.

Özel sağlık sigortam var ama memnun değilim şirketimi değiştirebilir miyim?

Tabii ki değiştirebilirsiniz.İster Sağlık Sigortası şirketinizi isterseniz de hizmet aldığınız kişi ve kurumları değiştirebilirsiniz.Şirket değişikliği yaparken sahip olduğunuz hakların yeni şirkette olup olmadığına dikkat etmelisiniz.Şirket değişikliği yapılırken geçiş teknik değerlendirmesi yapılması büyük önem taşımaktadır.

Özel Sağlık sigortası poliçesi seçilirken dikkat edilmesi gerekenler

Özel sağlık sigortası poliçesi seçilirken,Teminat yapısına (Yatarak,Yatarak + Ayakta,Yatarak+Ayakta+Doğum teminatı vb.),anlaşmalı kurum ağına,özel şartlar içeriğine (bekleme süreleri ve teminat verilebilecek özel hastalıklar),ve kurumun tazminat ödeme ve provizyon onay hızına bakılmalıdır.Bunlarla birlikte elbette ki prim ödemesinin bütçe uygunluğuna bakılmalıdır.Tüm bu etkenlerin yanında size hizmet verecek kişinin yeterliliğine ve ihtiyaç duyduğunuzda rahatça ulaşıp ulaşamayacağınıza da bakmanız faydanıza olacaktır.

Sağlık geçmişim ile ilgili birçok soru soruldu neden?

Sigorta şirketleri sigortaladıkları kişinin sağlık durumu doğrultusunda ekstra fiyatlandırma veya uygulama yapabilirler.Her bir kişin taşıdığı sağlık riski bir diğerinden farklı olduğu için size sağlığınız ile ilgili sorular sorulmaktadır. Bu sebeple sigortalının sağlık öz geçmişi ve mevcut durumu hakında detaylı bilgiye ihtiyaç duyulmaktadır.

Ömür boyu yenileme garantisi; özel sağlık sigortası sözleşmesinin aynı plan ile ömür boyu yenilenmesi taahhüdüdür. Sigorta şirketi ömür boyu yenileme garantisi hakkını verdiğinde ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklarından ötürü teminat kapsamını da

Sigorta şirketleri sigortaladıkları kişinin sağlık durumu doğrultusunda ekstra fiyatlandırma veya uygulama yapabilirler.Her bir kişin taşıdığı sağlık riski bir diğerinden farklı olduğu için size sağlığınız ile ilgili sorular sorulmaktadır. Bu sebeple sigortalının sağlık öz geçmişi ve mevcut durumu hakında detaylı bilgiye ihtiyaç duyulmaktadır.

Ömür boyu yenileme garantisi nedir?Ne zaman ömür boyu yenileme garantisine sahip olabilirim?

Ömür boyu yenileme garantisi; özel sağlık sigortası sözleşmesinin aynı plan ile ömür boyu yenilenmesi taahhüdüdür. Sigorta şirketi ömür boyu yenileme garantisi hakkını verdiğinde ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklarından ötürü teminat kapsamını daraltamaz, teminat limitini düşüremez, sigortalı katılım payını arttıramaz; sigorta teknik esaslarında ve özel şartlarında sigortalı aleyhine değişiklik yapamaz.Ömür boyu yenileme garantisine sahip olabilme süresi sigorta şirketine göre farklılık gösterebilmektedir.

Özel Sağlık Sigortası İşten Ayrıldıktan Sonra Ne Kadar Devam Eder?

Özel sağlık sigortası SGK’ya bağlı bir sigorta ürünü değildir, bu sebeple işten ayrılmanız durumunda poliçe süreniz bitene kadar kullanabilirsiniz. (Bireysel yani çalıştığınız şirketin yaptığı bir grup poliçesi değil ise bu durum geçerlidir.)

Özel sağlık sigortası primlerimi vergi indiriminde kullanabilir miyim?

Ücretli çalışıyorsanız kendiniz ve eşiniz aynı zamanda 24 yaşını aşmayan beakr çocuklarınız için yaptıracağınız özel sağlık sigortası poliçelerinin ödemelerini vergi indirimine konu edebilirsiniz.Sorun detaylar hakkında sizi bilgilendirelim.

Yatarak tedavilerde katılım var mıdır?

Yatarak tedaviler poliçelerin ana teminatıdır ve yüksek olasılıkla katılım olmaz yani cebizinden para çıkmaz yine de poliçenize sahip olmadan önce bu konuyu netleştirmeniz gerekir.

Poliçem ayakta tedavilerde tüm faturayı ödüyor mu?

Poliçenizin içeriğinde katılım payı yoksa elbette ki tüm ayakta tedavi faturası sigorta şirketi tarafında ödenecektir.Poliçelerin daha ekonomik olması için genelde %20 sigortalının ödeyeceği şekilde düzenlenir özel sağlık sigortası poliçeleri.

Poliçem sınırsız mı arkadaşımın poliçesinde yıllık 10 adet ayakta tedavi hakkı var?

Özel sağlık sigortası poliçesinde ayakta tedavi hakkınızın olup olmayacağına ve ne kadar olacağını siz karar verirsiniz.Dilerseniz sınırsız ayakta tedavi olan bir poliçeye sahip olabilirsiniz.

Hamileyim özel sağlık sigortası yaptırırsam doğum masraflarım ödenir mi?

Özel sağlık sigortanızdan doğum sırasında faydalanmak için sigorta şirketlerine göre değişmekle birlikte genel olarak 1 yıl öncesinden poliçe yapılması gerekmektedir. Çünkü doğum teminatında 1 yıla kadar bekleme süresi bulunmaktadır. Özel sağlık sigortası yapan sigorta şirketlerinin farklı uygulamaları olabilir. Bazı şirketler doğumdan önce 1 yıl yerine, hamilelikten önce 6 ay gibi uygulamalara gidebilmektedir. Doğum sigortası ödemesi anında sorun yaşamamak için, karar vermeden önce mutlaka doğum teminat kapsamı detaylı olarak incelenmelidir.

Özel Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerli?

Özel sağlık sigortasının geçerli olduğu hastaneler sigorta şirketlerine göre değişmektedir. Özel sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırırken almayı düşündüğünüz poliçenin hangi hastanelerde geçerli olduğu öğrenebilirsiniz.Tüm özel sağlık sigortası şirketleri web sayfalarında anlaşmalı oldukları Hastane,Tıp merkezi,Doktor ve Eczaneleri yayınlamaktadırlar.

Kronik rahatsızlığım var özel sağlık sigortası yaptırırsam poliçem öder mi?

Özel sağlık sigortası poliçesi yaptırırken geçmiş rahatsızlığınız varsa bildirmeniz gerekmektedir.Bu doğrultuda sigorta şirketi değerlendirme yapıp o rahatsızlığınızdan doğacak harcamaların ödeneip ödenmeyeceği konusunda bilgilendirme yapacaktır.

Özel Sağlık Sigortası Yaptırdıktan Ne Kadar Süre Sonra Ameliyat Olabilirim?

Özel sağlık sigortanızı yaptırdığınız sigorta şirketine göre süre değişebilmektedir. Bu durum ilgili sigorta şirketinin şartlarına göre belirlenir. Özel sağlık sigorta poliçenizin kapsamındaki bir rahatsızlık ise ameliyat olma süreniz 3 ay ile 1 yıl arası değişebilir.

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Kullanılır?

Özel sağlık sigortanızı poliçenizde yazan teminatlar doğrultusunda kullanabilirsiniz. Ayakta ve yatarak tedavi teminatları kapsamında özel hastanelerde veya özel muayenehane ve laboratuvarlarda sağlık hizmeti almanız mümkündür. Bir kaza ya da hastalık durumunuz olursa, özel sağlık sigortanız sayesinde özel hastanelerde ameliyat olabilir, hastaneye vereceğiniz parayı düşünmenize gerek kalmaz. Aynı şekilde ayakta tedavi teminatı kapsamında da doktor muayenesi, tanı amaçlı tahliller, ilaçlar ve fizik tedavi gibi sağlık hizmetleri kullanarak rutin kontrollerinizi yaptırabilirsiniz.Poliçenizin içerisinde doğum teminatı varsa gerek doğumun kendisi gerekse de doğum öncesi ve sonrası muayene,kontrol,tetkik ve tahlillerinizi de yaptırabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası yaptırdım,poliçeyi ne zaman kullanmaya başlayabilirim?

İlk prim ödemesi yapıldığı andan itibaren poliçe oluşur ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Primleri Ne Kadar?Standart mı?

Özel sağlık sigortası primi, poliçeniz için ödediğiniz fiyatı ifade eder. Özel sağlık sigortası primi yani fiyatları ise sigorta yaptıracak kişinin yaşına,cinsiyetine ve özel şartlarına göre farklılık gösterir. Kendiniz ve aileniz için özel sağlık sigortası fiyatını öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aile reisiyim ben özel sağlık sigortası yaptırırsam tüm ailem faydalanabilir mi?

SGK’dan sağlık hizmeti alırken çalışmayan eşiniz ve 24 yaşını aşmayan çocuklarınız sizin üzerinizden hizmet alabilirler ama söz konusu özel sağlık sigortası olduğunda sağlık hizmeti almak isteyen her bir kişinin poliçeye dahil edilmesi gerekir.20

Anlaşmalı Sigorta Şirketi

12,575

Tüm Branşlarda Toplam Müşteri

19,861

Poliçe

2859

Sağlık Poliçesi

                                *2020 yılı sonu itibariyle verilerdir