Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Hala bir Tamamlayıcı Sağlık Sigortanız yok mu?

Kendinize bir iyilik yapın ve hem kendiniz hem de aileniz için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırın.

Özel hastanede muayene olup hiç para ödemeden çıkmak ister misiniz? Çözüm tamsağlık.net’te. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile yılda tam 10 kez ücretsiz muayene, tahlil ve tetkik yaptırma fırsatı! Üstelik ameliyat hizmeti de bedava!SGK’lıysanız hemen yaptırıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını SGK’nın anlaşmalı olduğu özel hastanelerde kullanabilirsiniz.SGK Anlaşmalı özel hastaneye gittiğinizde gerek muayene ,gerekse de tetkik, tahlil,görüntüleme hatta yatış ve ameliyat için bile para ödemezsiniz.Hayatta en önemli şey sağlığımız ve hayatımız herkese emanet edilemeyecek kadar değerli.

Sürekli Takip

Poliçenizi oluşturduktan sonra da her türlü talep ve ihtiyacınız için hep yanınızdayız

Alternatif Teklifler

Kısa sürede hazırlanmış alternatif fiyat teklifleri

Doğru Bilgilendirme

En doğru sigorta kapsamını sizin için düzenleyelim

En İyi Fiyat

Sağlığın tüm branşlarında sizin için hazırlanan en iyi fiyat teklifleri

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının içinde yer alan hizmetler

Genel olarak bakıldığında sağlık adı altında birçok hizmet bu alanı kapsamaktadır.

Aşağıda belirtilen tüm hizmetleri en iyi şekilde alabilmek için tamamlayıcı sağlık sigortası detaylarına bir göz atmanızı önermekteyiz. Farklı şehirlerde olsanız dahi ortak arzu sağlıklı bir yaşamdır. Bu sebepten tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak oldukça önem arz eder.İstediğiniz zaman bizlere ulaşarak sağlığınızı güven altına alabilirsiniz. Sonradan atılacak adımların bir önemi olmayabilir…

 • Ameliyat
  Ameliyat
 • Yoğun Bakım
  Yoğun Bakım
 • Oda Yemek ve Refakatçi
  Oda Yemek ve Refakatçi
 • Kemoterapi
  Kemoterapi
 • Doktor Muayane
  Doktor Muayane
 • Fizik Tedavi
  Fizik Tedavi
 • Tanı Giderleri
  Tanı Giderleri
 • Doğum (Seçimli)
  Doğum (Seçimli)

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası SSS

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Kullanılır?

Tamamlayıcı Sağlık sigortası poliçesi seçilirken dikkat edilmesi gerekenler

Özel sağlık sigortası poliçesi seçilirken,Teminat yapısına (Yatarak,Yatarak + Ayakta,Yatarak+Ayakta+Doğum teminatı vb.),anlaşmalı kurum ağına,özel şartlar içeriğine (bekleme süreleri ve teminat verilebilecek özel hastalıklar),ve kurumun tazminat ödeme ve provizyon onay hızına bakılmalıdır.Bunlarla birlikte elbette ki prim ödemesinin bütçe uygunluğuna bakılmalıdır.Tüm bu etkenlerin yanında size hizmet verecek kişinin yeterliliğine ve ihtiyaç duyduğunuzda rahatça ulaşıp ulaşamayacağınıza da bakmanız faydanıza olacaktır.

Özel sağlık sigortam var Tamamlayıcı sağlık sigortasına geçebilir miyim?Haklarım kaybolur mu?

Genellikle şirketler özel sağlık sigortası poliçesinden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçesine geçişlere müsaade etmektedirler.Yine de sigortanızın olduğu  şirkete sormanız gerekir.

Hamileyim özel sağlık sigortası yaptırırsam doğum masraflarım ödenir mi?

Özel sağlık sigortanızdan doğum sırasında faydalanmak için sigorta şirketlerine göre değişmekle birlikte genel olarak 1 yıl öncesinden poliçe yapılması gerekmektedir. Çünkü doğum teminatında 1 yıla kadar bekleme süresi bulunmaktadır. Özel sağlık sigortası yapan sigorta şirketlerinin farklı uygulamaları olabilir. Bazı şirketler doğumdan önce 1 yıl yerine, hamilelikten önce 6 ay veya hamilelikten önce 1 ay gibi uygulamalara gidebilmektedir. Doğum sigortası ödemesi anında sorun yaşamamak için, karar vermeden önce mutlaka doğum teminat kapsamı detaylı olarak incelenmelidir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası primlerimi vergi indiriminde kullanabilir miyim?

Ücretli çalışıyorsanız kendiniz ve eşiniz aynı zamanda 24 yaşını aşmayan beakr çocuklarınız için yaptıracağınız özel sağlık sigortası poliçelerinin ödemelerini vergi indirimine konu edebilirsiniz.Sorun detaylar hakkında sizi bilgilendirelim.

Tamamlayıcı sağlık sigortam var ama memnun değilim şirketimi değiştirebilir miyim?

Tabii ki değiştirebilirsiniz.İster Sağlık Sigortası şirketinizi isterseniz de hizmet aldığınız kişi ve kurumları değiştirebilirsiniz.Şirket değişikliği yaparken sahip olduğunuz hakların yeni şirkette olup olmadığına dikkat etmelisiniz.Şirket değişikliği yapılırken geçiş teknik değerlendirmesi yapılması büyük önem taşımaktadır.

Özel sağlık ile Tamamlayıcı sağlık sigortası arasındaki temel fark nedir?

Özel sağlık sigortasında istediğiniz sağlık kuruluşundan poliçenizin network’ü doğrultusunda hizmet alabilirken Tamamlayıcı sağlık sigortasında ancak SGK’nın anlaşmalı olduğu özel hastanalerden hizmet alabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ilaç ödemelerini yapar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında ilaç ödemesi yapılmaz.

Ömür boyu yenileme garantisi nedir?Ne zaman ömür boyu yenileme garantisine sahip olabilirim?

Ömür boyu yenileme garantisi; Tamamlayıcı sağlık sigortası sözleşmesinin aynı plan ile ömür boyu yenilenmesi taahhüdüdür. Sigorta şirketi ömür boyu yenileme garantisi hakkını verdiğinde ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklarından ötürü teminat kapsamını daraltamaz, teminat limitini düşüremez, sigortalı katılım payını arttıramaz; sigorta teknik esaslarında ve özel şartlarında sigortalı aleyhine değişiklik yapamaz.Ömür boyu yenileme garantisine sahip olabilme süresi sigorta şirketine göre farklılık gösterebilmektedir.

Kronik rahatsızlığım var Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırsam poliçem öder mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi yaptırırken geçmiş rahatsızlığınız varsa bildirmeniz gerekmektedir.Bu doğrultuda sigorta şirketi değerlendirme yapıp o rahatsızlığınızdan doğacak harcamaların ödenip ödenmeyeceği konusunda bilgilendirme yapacaktır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırdıktan Ne Kadar Süre Sonra Ameliyat Olabilirim?

Özel sağlık sigortanızı yaptırdığınız sigorta şirketine göre süre değişebilmektedir. Bu durum ilgili sigorta şirketinin şartlarına göre belirlenir. Özel sağlık sigorta poliçenizin kapsamındaki bir rahatsızlık ise ameliyat olma süreniz 3 ay ile 1 yıl arası değişebilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırdıktan Ne Kadar Süre Sonra Ameliyat Olabilirim?

Poliçeniz oluştuktan ve poliçe ödemsi yapıldığı andan itibaren poliçeniz kullanıma hazırdır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi yaptırdım ne zaman kullanmaya başlayabilirim?

Poliçeniz oluştuktan ve poliçe ödemsi yapıldığı andan itibaren poliçeniz kullanıma hazırdır.

Anlaşmalı olmayan hastaneye gittim faturayı alsam şirket ödeme yapar mı?

Bireysel Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesinde anlaşmalı olmayan hastane ödemesi faturası ibraz edilse de yapılmaz.

Anlaşmalı hastanelere nerden ulaşabilirim?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırdığınız şirketin web sayfasında anlaşmalı hastaneleri görebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırdım tüm özel hastanelere gidebilir miyim?

Ancak SGK’nın anlaşmalı olduğu ve Sigorta şirketinin de anlaşmalı olduğu hastanelere gidebilirsiniz.

SGK’lı değilim Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından faydalanabilir miyim?

Tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanabilmeniz için SGK’lı olmanız gerekmektedir ancak siz çalışmıyorsanız olsanız bile 24 yaşını aşmamış bekar çocuklarınızla birlikte eşinizin aktif olan SGK’sından faydalanarak Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hizmeti alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Kullanılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı poliçenizde yazan teminatlar doğrultusunda kullanabilirsiniz. Ayakta ve yatarak tedavi teminatları kapsamında SGK anlaşmalı özel hastanelerde sağlık hizmeti almanız mümkündür. Bir kaza ya da hastalık durumunuz olursa, Tamamlayıcı sağlık sigortanız sayesinde özel hastanelerde ameliyat olabilir, hastaneye vereceğiniz parayı düşünmenize gerek kalmaz. Aynı şekilde ayakta tedavi teminatı kapsamında da doktor muayenesi, tanı amaçlı tahliller, ilaçlar ve fizik tedavi gibi sağlık hizmetleri kullanarak rutin kontrollerinizi yaptırabilirsiniz.Poliçenizin içerisinde doğum teminatı varsa gerek doğumun kendisi gerekse de doğum öncesi ve sonrası muayene,kontrol,tetkik ve tahlillerinizi de yaptırabilirsiniz.20

Anlaşmalı Sigorta Şirketi

12,575

Tüm Branşlarda Toplam Müşteri

19,861

Poliçe

2859

Sağlık Poliçesi

                                *2020 yılı sonu itibariyle verilerdir